Nová vyhláška ÚVZ SR od 13. júna

Ďalšie výnimky k prekrytiu horných dýchacích ciest a vyhláška ÚVZ SR prijatá od 13. júna 2022

Úrad verejného zdravotníctva SR novou vyhláškou k prekrytiu dýchacích ciest iba dopĺňa výnimky z povinného nosenia respirátorov vo vybraných situáciách.

Uvedená vyhláška nesprísňuje povinnosť nosenia respirátora. Naďalej platí, že v súčasnej epidemiologickej situácii prekrytie dýchacích ciest nie je povinné v exteriéroch, teda ani na hromadných podujatiach organizovaných vonku, ani vo väčšine interiérov vrátane pracovísk, verejnej hromadnej dopravy, taxislužieb a hromadných podujatí (s výnimkou zdravotníckych priestorov, či zariadení sociálnych služieb, ak ste zamestnanec či návštevník - tu je respirátor povinný) – podrobnejšie rozpísané nižšie (v priloženom PDF dokumente).

Od pondelka 13. júna 2022 výnimky z povinného nosenia respirátorov platia aj pre:

• zamestnancov, u ktorých na základe vyjadrenia pracovnej zdravotnej služby alebo na základe dohody medzi zamestnávateľom a zástupcami zamestnancov pracovné podmienky alebo spôsob práce neumožňujú nosenie respirátora alebo inej preventívnej ochrannej pomôcky (rúško, šál, šatka),
  • zamestnancov zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa.

Vyhláška ÚVZ SR č. 35/2022 k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest PDF dokument

Odkazy:

Prílohy