Packeta a Z-Box už aj v našej obci

Od pondelka 20. júna 2022 bude výdajné miesto zásielok, Z-Box Brzotín spustený!

Informujeme obyvateľov obce Brzotín,

že od dňa 20. júna 2022 (v pondelok) bude Z-Box Brzotín spustený do prevádzky, do ktorého bude možné zasielať balíkové zásielky. Informáciu nám potvrdila spoločnosť Packeta a aktuálne už je výdajné miesto zatrasované a viditeľné (pozri tento link) aj v aplikácii Packeta.

Stiahnuť aplikáciu je možné na stránke: https://www.packeta.sk/ , alebo naskenovaním QR kódu: QR kód

Spoločnosť Packeta (donedávna pod názvom ako Zásielkovňa) nám 8. júna na základe našej žiadosti nainštalovala svoj Z-BOX na doručovanie a čoskoro možno aj odosielanie zásielok. Nájdete ju pri Obecnom úrade a novovybudovanom parkovisku v blízkosti Pošty Brzotín, Máriássyho námestie 168.

Tieto Z-BOXy sú obľúbené vďaka svojmu jednoduchému ovládaniu cez aplikáciu Packeta a tiež kvôli tomu, že si ľudia svoju zásielku môžu vyzdvihnúť kedykoľvek. Pre zákazníkov funguje prakticky 24 hodín denne a 7 dní v týždni a je možné si vyzdvihnúť zásielku aj v noci! Akonáhle vodič doručí zásielku do Z-BOXu, zákazník obdrží informačný e-mail, SMS správu a notifikáciu do aplikácie Packeta. A od tejto chvíle si zákazník môže svoj tovar vyzdvihnúť. Na obsluhu stačí mať v smartfóne nainštalovanú aplikáciu Packeta a zapnutý Bluetooth a lokalizačné služby. Pri príchode k Z-BOXu sa aplikácia pomocou Bluetooth sama automaticky spáruje a otvorí schránku s danou zásielkou. Za doručenie zásielky sa platí online (vrátane platby na dobierku) a cena za doručenie do Z-BOXu je rovnaká ako na výdajné miesto.

Prevádzka Z-BOXov je ekologická s minimálnymi požiadavkami na energiu. Na svoju prevádzku potrebujú iba slnečné miesto, pretože sú napájané solárnym panelom. Spoločnosť Packeta začala s inštaláciou Z-BOXov v prvom štvrťroku 2020 a do dnešného dňa má vyše 600 Z-BOXov po celom Slovensku.

Naša Obec sa rozhodla umiestniť tento Z-BOX práve v centre obce, pretože občania sú zvyknutí chodiť na toto miesto z dôvodu, že sa tu nachádza autobusová zastávka, Obecný úrad, Pošta či obchod s potravinami. Je to akýsi prirodzený stred obce. Súčasne je toto miesto snímané kamerami, čo je účinná prevencia pred vandalizmom.

packeta 1packeta 2

Dátum vloženia: 17. 6. 2022 14:55