Nová vyhláška ÚVZ SR prijatá od 6. apríla

Informácie k zrušeniu nosenia respirátora v exteriéri

Informujeme občanov o zrušení vyhlášky ÚVZ SR č. 28/2022 (karanténne povinnosti osôb po vstupe na územie SR), ktorou zaniká povinnosť registrácie na eHranica, ako aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby.

Zároveň informujeme o novej vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SRktorá vstúpila do platnosti od 6. apríla 2022 v stredu (k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest) a zároveň sa ruší povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest v exteriéri (táto povinnosť platila, ak ste sa nachádzali menej ako dva metre od osoby mimo spoločnej domácnosti.

Naďalej však ostáva povinnosť nosiť respirátor:

• na hromadných podujatiach ako v interiéri, tak aj v exteriéri,
  • vo všetkých interiéroch verejných budov - úrady, obchody, prevádzky služieb, budovy športových a kultúrnych podujatí, pracoviská a podobne,
  • prostriedkoch verejnej dopravy - MHD, vlaky, prímestské a diaľkové autobusy,
  • v preprave s osobami, ktoré nie sú členmi spoločnej domácnosti - taxislužby, lanovky, vozidlá prepravujúce napr. pracovníkov do zamestnania alebo ubytovania.

Odkazy:

Prílohy

vyhlaska_31.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 220,84 kB
Dátum vloženia: 7. 4. 2022 12:55
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 4. 2022 8:48

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

ONLINE:1