Ako získať žolíka - COVID automat

Všeobecná informácia z dôvodu zvýšenia zaočkovanosti

Vyššia zaočkovanosť ľudí nad 50 rokov môže ľuďom priniesť viac slobody a zvýšiť šancu okresom, aby sa vyhli čiernej farbe.

Ak zaočkovanosť ľudí, ktorí sú starší ako 50 rokov dosiahne v okrese 65%, regionálny hygienik môže zlepšiť hodnotenie o jeden stupeň.

Ak zaočkovanosť ľudí starších ako 50 rokov dosiahne 75%, môže regionálny hygienik po zohľadnení všetkých faktorov zlepšiť hodnotenie až o dva stupne.

Od tohto týždňa má až 14 okresov lepšie hodnotenie vďaka zaočkovanosti ľudí nad 50 rokov. Na priloženej mapke sú okresy, ktoré sa vďaka tzv. Žolíkovi vyhli horšiemu hodnoteniu, označené zelenou bodkou.

žolík

Záujemcovia o očkovanie sa môžu na očkovanie prihlásiť aj prostredníctvom stránky: www.korona.gov.sk

K dispozícii je aj možnosť očkovania bez registrácie. Zoznam termínov je pravidelne aktualizovaný na stránke: https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 je dostupné aj u všeobecných lekárov.

Dátum vloženia: 9. 11. 2021 13:27
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 11. 2021 13:37