Výstavba parkoviska pri autobusovej zastávke ukončená

Práce na výstavbe nového parkoviska pri autobusovej zastávke v obci boli ukončené

Informujeme verejnosť, že v súvislosti s projektom „Výstavba parkoviska pri autobusovej zastávke v obci Brzotín“ (pri Pošte Brzotín) boli stavebné práce ukončené 24. mája 2022, a dňa 6. júna stavba odovzdaná Obci Brzotín na užívanie. Týmto projektom parkovisko dostalo nový vzhľad a možnosť ďalšieho bezpečného parkovania v centre obce.

parkovisko1parkovisko2

Tento projekt je spolufinancovaný z fondov Európskej únie vo výške 47 145,59 € a predmetom projektu je výstavba, rekonštrukcia a modernizácia 1 parkoviska v obci Brzotín, čím sa vytvorili 13 nových parkovacích miest a z toho 1 parkovacie miesto pre imobilných (vyznačené dopravnou značkou). Práce prebiehali od marca tohto roka najprv výkopovými prácami, kompletným vybudovaním kanalizačnej siete pre odvodnenie parkoviska od dažďových vôd s lapačom splavenín a olejov, betónovým podkladom a zásypom štrku a následným pokladom zámkovej dlažby a vyznačením parkovacích miest bielymi čiarami. Novovybudované parkovisko má celkovo 487 m2 zastavanej plochy.

Chceme poďakovať občanom obce a predovšetkým návštevníkom pošty za trpezlivosť pri výstavbe parkoviska a stým spojené obmedzenia parkovania. Vchod na Poštu Brzotín je možný už priamo z parkoviska (vchod zboku budovy bol zrušený a daný do pôvodného stavu). Dúfame, že parkovisko sa bude využívať pre bezpečné a pohodlné parkovanie v obci a splní cieľ projektu, čím je zlepšenie dopravného prepojenia obce Brzotín so susednými obcami, rozvoj verejných služieb, zvýšenie kvality života a zatraktívnenie a posilnenie turistického rozvoja obce.

Aktuálne je pri parkovisku osadený Z-Box od kuriérskej spoločnosti Packeta, ktorý taktiež zvýši možnosti a služby pre obyvateľov obce. Momentálne sa ešte čaká na jeho spustenie v systéme odberných miest na Slovensku! O tomto budeme včas informovať.

Parkovisko a jeho okolitý terén bude upravený a neskôr doplnený o informačné tabule pre návštevníkov obce. Zároveň je naplánovaná aj výsadba nízkej zelene do živého plota, ktorá bude jednostranne lemovať parkovisko a izolovať od susednej zástavby, zlepšovať ovzdušie, znižovať hluk a celkovo spríjemní prostredie.

Viac informácií k projektu a financovaniu: Samospráva→Zverejňovanie→Parkovisko ....

Ďalšie informácie ohľadom realizácie boli zverejnené dňa 8. apríla 2022 (odkaz na zverejnenie).

Malá galéria fotiek:

parkovisko 3parkovisko 4parkovisko 5